Πέρασε από την έδρα της Κρεμονέζε η Γιουβέντους (0-1) – Ισοπαλία για Φιορεντίνα και Μόντσα (1-1)

Η Γιουβέντους επικράτησε της Κρεμονέζε με σκορ 2-1 και η Φιορεντίνα έμεινε στο 1-1 απέναντι στη Μόντσα.

Ένα πολύ σημαντικό διπλό στην έδρα της Κρεμονέζε πανηγύρισε η Γιουβέντους, επικρατώντας με σκορ 1-0, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Serie A.

Το μοναδικό τέρμα για την ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι σημείωσε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Αρκάντιους Μίλικ κρατώντας τους «μπιανκονέρι» στη ζώνη του Champions League της επόμενης αγωνιστικής περιόδου.

Στο άλλο ματς, η Φιορεντίνα δεν κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Μόντσα, με τις δύο ομάδες να μένουν ισόπαλες με σκορ 1-1.

Ο Καμπράλ έδωσε το προβάδισμα από νωρίς στους «βιόλα» στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης. Οι φιλοξενούμενοι όμως βρήκαν την απάντηση στο δεύτερο μέρος με τον Κάρλος Αουγκούστο στο 61′ να διαμορφώνει το τελικό 1-1.