Ακόμη πιο κοντά στον υποβιβασμό η Σαμπντόρια (0-0)

Ισόπαλη χωρίς τέρματα (0-0) έληξε η αναμέτρηση της Σαμπντόρια, με τους Γενοβέζους να παραμένουν σε δύσκολη θέση.

Η Σαμπντόρια έκανε ένα ακόμη βήμα προς τον «γκρεμό» του υποβιβασμού, αφού δεν μπόρεσε να νικήσει στην έδρα της στη Γένοβα τη Σαλερνιτάνα, για την 25η αγωνιστική της Serie A, έμεινε στο 0-0, αποτέλεσμα που ικανοποιεί μόνο τους φιλοξενούμενους.

Στο 13ο λεπτό ο Καντρέβα απέφυγε τον Οντέρο αλλά έχασε το κοντρόλ και την ευκαιρία να σκοράρει και στο 24’ το σουτ του Οτζέλο πέρασε μόλις έξω. Η επόμενη αξιόλογη φάση ήρθε στο 78ο λεπτό με τον Κουαλιαρέλα να κατεβάζει στην περιοχή και να σουτάρει στο πλαϊνό δίχτυ του Οτσόα και στο 90’ το σουτ του Μπράνταριτς πέρασε κι αυτό μόλις έξω.

Νωρίτερα, η Σπέτσια δεν μπόρεσε να νικήσει τη Βερόνα (0-0), σ’ ένα αποτέλεσμα που αφήνει ικανοποιημένους μόνο τους φιλοξενούμενους, καθώς και οι δύο ομάδες έχουν ως μοναδικό στόχο την παραμονή στην κατηγορία και την επόμενη αγωνιστική σεζόν.