Ο Φετφατζίδης πέτυχε το πρώτο γκολ του για τη ΣΠΑΛ (vid)

Ο Γιάννης Φετφατζίδης σημείωσε το πρώτο γκολ του για λογαριασμό της ΣΠΑΛ στη νίκη με 2-1 επί της Τσιταντέλα.

Ο Γιάννης Φετφατζίδης σημείωσε το πρώτο τέρμα στη δεύτερη θητεία του στην Ιταλία, στη νίκη με 2-1 της ΣΠΑΛ κόντρα στην Τσιταντέλα, η οποία ξεκολλά την ομάδα του από την τελευταία θέση της Serie B.

Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός σκόραρε με σουτ στο 41ο λεπτό και άνοιξε το δρόμο της νίκης. Στο 55′ έγινε αλλαγή, με τον Ματέο Πράτι να κάνει το 2-0 λίγο αργότερα και τον Τζιουζέπε Αμπροζίνο να μειώνει με πέναλτι λίγο αργότερα.

Σε άλλα παιχνίδια της κατηγορίας με ελληνικό ενδιαφέρον, ο Χρήστος Κουρφαλίδης αγωνίστηκε για 81 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 της Κάλιαρι με την Μπρέσια. Η Μπενεβέντο αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 στην έδρα της Τερνάνα με τον Γιάννη Κουτσουπιά να μένει στον πάγκο της.

Το Σάββατο, ο Βασίλης Ζαγαρίτης μπήκε αλλαγή στο 74′ στην εκτός έδρας νίκη 1-0 της Πάρμα κόντρα στη Ρετζίνα.