Ξέσπασε στην Έμπολι με «7άρα» η Ρόμα

Η Ρόμα μετά από δύο συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα ξέσπασε πάνω στην αδύναμη Έμπολι με το ευρύ 7-0. Πρώτο γκολ για Λουκάκου.

Η Ρόμα ξέσπασε στην ουραγό Έμπολι και πέτυχε την πρώτη νίκη της στο φετινό ιταλικό πρωτάθλημα με το συντριπτικό 7-0 στο «Ολίμπικο».

Ουσιαστικά, η ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο «καθάρισε» το παιχνίδι από τα πρώτα οκτώ λεπτά, όταν πέτυχε δύο γκολ με τους Ντιμπάλα (πέναλτι) και Ρενάτο Σάντσες.

Ακολούθησε ένα αυτογκόλ του Γκράσι στο 35′ και στο  δεύτερο ημίχρονο οι «Τζιαλορόσι» έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους.

Με τέρματα των Ντιμπάλα στο 55′, του Κριστάντε στο 80′, το παρθενικό γκολ Λουκάκου με τα χρώματα της Ρόμα στο 82′ και του Μαντσίνι στο 86′  πέτυχε ευρεία νίκη και πήρε την πρώτη της νίκη στη Serie A..