Τα εύκολα… δύσκολα έκανε η Τορίνο

Παρότι προηγήθηκε με 2-0 η Τορίνο, λίγο έλειψε να χάσει το «τρίποντο» από τη Φροζινόνε, καθώς η τελευταία κατάφερε να ισοφαρίσει μέσα σε επτά λεπτά. Τελικά οι γηπεδούχοι νίκησαν με 3-2.

Την δεύτερη σερί νίκη της (προηγήθηκε το «διπλό» επί της Κιέβο) και 3η συνολικά πανηγύρισε η Τορίνο με το 3-2 επί της Φροζινόνε, στο ματς με το οποίο άνοιξε η «αυλαία» της 8ης αγωνιστικής στη Serie A.

Πάντως η διαφαινόμενη εύκολη επικράτηση της «γκρανάτα» παραλίγο να μετατραπεί σε… φιάσκο. Κι αυτό καθώς, αν και προηγήθηκε με 2-0, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση μέσα σε 7 λεπτά στο δεύτερο μέρος. Τελικά τη λύση έδωσε ο 23χρονος Ισπανός μέσος, Αλεχάντρο Μπερενγκέρ.

Στους 12 βαθμούς η Τορίνο, στον έναν παρέμεινε η Φροζινόνε καθώς γνώρισε την 7η  ήττα της.

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

Τορίνο-Φροζινόνε 3-2 (20΄ Ρινκόν, 46΄ Μπαζέλι, 71΄ Μπερενγκέρ – 58΄ Γκολντανίγκα, 64΄ Τσιάνο)