Μίλαν – Κάλιαρι 3-0

Η Μίλαν νίκησε εύκολα την Κάλιαρι με 3-0 και επέστρεψε και πάλι στην τετράδα που οδηγεί στους ομίλους του Champions League.

Η Μίλαν επικράτησε της Κάλιαρι στο Σαν Σίρο με 3-0 και ανέβηκε και πάλι στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Τζενάρο Γκατούζο καθάρισε το παιχνίδι μέσα σε 9 λεπτά, καθώς άνοιξε το σκορ στο 13′ με αυτογκόλ του Σεπιτέλι, έπειτα από απομάκρυνση του Κράνγκο σε σουτ του Σούσο μέσα από την περιοχή. Ο Πακέτα με σουτ στην κίνηση έκανε το 2-0 στο 22′ μετά από εξαιρετική σέντρα του Καλάμπρια και έδωσε ξεκάθαρο προβάδισμα νίκης για τους ροσονέρι.

Στο 62ο λεπτό η Μίλαν απλά έβαλε το κερασάκι στην τούρτα στο ματς, με τον Πιάτεκ που σκοράρει κατά ριπάς με τη φανέλα της ομάδας του Μιλάνο. Ο επιθετικός των ροσονέρι, σε κενή εστία δε δυσκολεύτηκε να γράψει το τελικό 3-0 και να βάλει τη Μίλαν σε θέση οδηγού στη μάχη για την τετράδα που οδηγεί του χρόνου στους ομίλους του Champions League.