Τορίνο – Κάλιαρι 1-1

Η Τορίνο ήρθε ισόπαλη εντός έδρας με 1-1 κόντρα στην Κάλιαρι και έχασε σημαντικό έδαφος στην μάχη για την 6άδα του πρωταθλήματος.

Δεν τα κατάφερε η Τορίνο κόντρα στην φορμαρισμένη Κάλιαρι, με την οποία ήρθε ισόπαλη εντός έδρας με 1-1 και έμεινε πίσω όσον αφορά την κατάληψη μιας θέσης στην πρώτα 6άδα της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Ματσάρι προηγήθηκε στο σκορ με τον Τζάτζα στο 52ο λεπτό, ωστόσο ο σκόρερ της «γκρανάτα» 20 λεπτά αργότερα άφησε την ομάδα του με παίκτη λιγότερο. Αποτέλεσμα αυτού οι «ροσομπλού» να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα με γκολ του Παβολέτι.

Στο 82′ οι φιλοξενούμενοι έμειναν και εκείνοι με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Πελεγκρίνι με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ τελείωσαν με 9 παίκτες καθώς ο Μπαρέλα αποβλήθηκε στο 95′.

Στο +9 πλέον από την επικίνδυνη ζώνη η Κάλιαρι, ενώ η Τορίνο βρίσκεται πλέον στο -2 από την προνομιούχο εξάδα, που οδηγεί στην Ευρώπη.