Φροζινόνε – Ιντερ 1-3

Η Ίντερ νίκησε εύκολα την Φροζινόνε εκτός έδρας με 3-1 και πλησιάζει ακόμα πιο κοντά στους ομίλους του Champions League.

Η Ίντερ επικράτησε με 3-1 εκτός έδρας της Φροζινόνε και πλέον βρίσκεται στο +5 από την τέταρτη Μίλαν, «κλειδώνοντας» ουσιαστικά την έξοδο της στο επόμενο Champions League.

Οι νερατζούρι ήταν κλάσεις ανώτεροι από τους γηπεδούχους και το απέδειξαν εξαρχής, καθώς στο 19ο λεπτό προηγήθηκαν στο σκορ με την κεφαλιά του Ναϊνγκολάν μετά την σέντρα του Ντ’Αμπρόζιο.

Οι φιλοξενούμενοι καθάρισαν το ματς με συνοπτικές διαδικασίες μόλις στο 37ο λεπτό όταν ο διαιτητής σφύριξε πέναλτι για μαρκάρισμα του Τσίμπσα στον Σκρίνιαρ, με τον Ικάρντι να αφήνει την εκτέλεση στον Πέρισιτς, ο οποίος έγραψε το 0-2.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-1 με το γκολ του Κασάτα στο 62′ αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να τους ξαναβάλει στο ματς, καθώς ο Βεσίνο στο 93′ τελείωσε με τον καλύτερο τρόπο την αντεπίθεση των Ζοάο Μάριο και Ικάρντι.