Τορίνο – Λέτσε 1-2

Η Τορίνο έχασε μεγάλη ευκαιρία να βρεθεί στο ρετιρέ της βαθμολογίας, καθώς ηττήθηκε εντός έδρας 2-1 από τη Λέτσε του Παναγιώτη Ταχτσίδη.

Σε «ανώμαλη προσγείωση» υποχρέωσε την Τορίνο η Λέτσε.

Στο ματς με το οποίο έπεσε η «αυλαία» της 3ης αγωνιστικής της Serie A, η ομάδα του Λιβεράνι κατάφερε να πετύχει την πρώτη εφετινή της νίκη (μετρούσε δύο ήττες) και, μάλιστα, εκτός έδρας, με 2-1 επί της Τορίνο, η οποία προερχόταν από 2 σερί «τρίποντα».

Στο 35’ ο Ντιέγκο Φαρίας άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους και παρότι η Τορίνο αντέδρασε ισοφαρίζοντας με πέναλτι του Μπελότι στο 58’, ο Μανκόσου στο 73ο λεπτό είπε την τελευταία λέξη και διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Ο πρώην Ερυθρόλευκος Παναγιώτης Ταχτσίδης έπαιξε βασικός και αγωνίστηκε και τα 90 λεπτά.