Ίντερ – Πάρμα 2-2

Την ευκαιρία να ανέβει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας «πέταξε» η Ίντερ, αφού έμεινε στο 2-2 με την Πάρμα και διατηρήθηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Λίγο νωρίτερα η Γιουβέντους, μένοντας στο 1-1 με την Λέτσε έδινε την ευκαιρία στην Ίντερ, αν νικούσε την Πάρμα, να ανέβει ξανά στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Η Ίντερ δεν εκμεταλλεύτηκε την ευκαιρία, αφού έμεινε στο 2-2.

Στο πρώτο ημίχρονο η Ίντερ άνοιξε το σκορ με τον Καντρέβα στο 23′, όμως πριν προλάβουν να χαρούν οι γηπεδούχοι βρίσκονταν πίσω στο σκορ. Συγκεκριμένα στο 30′ το σκορ ήταν 1-2  με γκολ, του δανεικού από την Ίντερ, Γιαν Καραμό και του Ζερβινιό. Κάπως έτσι έληξε το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «νερατζούρι» ισοφάρισαν νωρίς, στο 51′ με τον Ρομέλου Λουκάκου ωστόσο δεν κατάφεραν να πετύχουν ένα τρίτο γκολ για να «ανέβουν» στην κορυφή της βαθμολογίας της Serie A.