Ισοφάρισε στο 92′ η Φιορεντίνα, 1-1 με την Ίντερ

Η Ίντερ ήταν έτοιμη να φύγει με το «διπλό» από το Αρτέμιο Φράνκι χάρη στο γκολ του Μπόρχα Βαλέρο στο 8', όμως η Φιορεντίνα ισοφάρισε στις καθυστερήσεις

Ένα μεγάλο «διπλό» στη Φλωρεντία έχασε η Ίντερ, η οποία δέχτηκε την ισοφάριση 1-1 από τη Φιορεντίνα στο 92′ της αναμέτρησης του «Αρτέμιο Φράνκι».

Οι «νερατζούρι» άρχισαν δυνατά το παιχνίδι και προηγήθηκαν στο 8′ με έναν ποδοσφαιριστή ο οποίος ξέρει καλά το συγκεκριμένο γήπεδο, τον Μπόρχα Βαλέρο. Ο Ισπανός σκόραρε με πλασέ, αλλά δεν πανηγύρισε το γκολ σεβόμενος την περίοδο που έζησε στην πόλη.

Το παιχνίδι έμοιαζε χαμένο για τους «βιόλα», όμως βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να αποφύγουν την ήττα στις καθυστερήσεις. Ο Ντούσαν Βλάχοβιτς βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση στο 92′ και ισοφάρισε σε 1-1, με το γκολ να πανηγυρίζεται έξαλλα!

Αυτή η ισοπαλία επέτρεψε στη Γιουβέντους να πιάσει την Ίντερ στην πρώτη θέση με 39 βαθμούς.