Άνετο πέρασμα από τη Δράμα για την Ξάνθη (0-3, vid), με φόρα από την Άρτα ο ΟΦ (1-0, vid)

Εύκολο διπλό για την Ξάνθη στη Δράμα απέναντι στη Δόξα, επικρατώντας με 3-0 για την 14η αγωνιστική της Super League 2. Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον ΟΦ Ιεράπετρας που επικράτησε με 1-0 της Παναχαϊκής και ξέφυγε από την τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Δόξα Δράμας – Ξάνθη 0-3

Σημαντικό και εύκολο διπλό για την Ξάνθη που δεν αντιμετώπισε κανένα απολύτως πρόβλημα κόντρα στη Δόξα Δράμας και επικράτησε με 3-0 για την 14η αγωνιστική της Super League 2. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την Ξάνθη που έφτασε τα τέσσερα παιχνίδια χωρίς ήττα και ανέβηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας και στο -5 από την κορυφή.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο σε όλο το παιχνίδι και έφτασαν δίκαια στο σημαντικό «τρίποντο»… καθαρίζοντας μέσα ουσιαστικά σε 20 λεπτά. Αρχικά άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με γκολ του Δημούτσου, ενώ στο 29ο λεπτό ο Τάτος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Τάτος με μία απίθανη γκολάρα στο 48ο λεπτό, με την Ξάνθη να φτάνει σε μία πάρα πολύ σημαντική νίκη μέσα στη Δράμα…

ΟΦ Ιεράπετρας – Παναχαϊκή 1-0

Ήταν να μην πάρει φόρα ο ΟΦ Ιεράπετρας! Αφού έφτασε την προηγούμενη εβδομάδα στην πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, η ομάδα της Κρήτης έκανε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη, επικρατώντας με 1-0 της Παναχαϊκής.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, το πέτυχε στο 62ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Ντάλα Κόστα, δίνοντας ένα… τρίποντο «χρυσάφι» στην ομάδα της Ιεράπετρας που ξέφυγε στο +3 από την τελευταία θέση της βαθμολογίας.