Athens Kallithea – ΑΕΚ Β’ 3-0: Συντριβή των «κιτρινόμαυρων»

Στο ντεμπούτο του Γιώργου Σίμου, η Athens Kallithea επικράτησε εύκολα της ΑΕΚ Β' με 3-0.

Ήττα με κάτω τα χέρια για την ΑΕΚ Β’ στην Καλλιθέα. Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου παρατάχθηκε με πολλές απουσίες και η Athens Kallithea πανηγύρισε ένα εύκολο τρίποντο (3-0) στο ντεμπούτο του Γιώργου Σίμου στην άκρη του πάγκου.

Έτσι μετά και το σημερινό αποτέλεσμα, οι γηπεδούχοι έφτασαν στους εννέα πόντους, έπειτα από τέσσερις αγώνες, ενώ στους πέντε βαθμούς σε πέντε παιχνίδια έμεινε η δεύτερη ομάδα της Ένωσης.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με τον Λουκίνα να είναι εύστοχος σε πέναλτι, το οποίο δόθηκε για χέρι του Κάτσικα.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Σίμου έφτασαν και σε δεύτερο γκολ με κεφαλιά του Κυνηγόπουλου από την μικρή περιοχή, ενώ λίγο αργότερα η Athens Kallithea είχε δοκάρι. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης ο Θανάσης Κωστανάσιος.

Athens Kallithea: Στρέζος, Ρέντζας, Βασιλούδης, Ευαγγέλου, Χατζηδίμπας, Μπουλούλης, Σαντάνα, Κυνηγόπουλος, Ντεμέτριους, Νίλι, Λουκίνας.

ΑΕΚ Β’: Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Κάτσικας, Χριστοφιλόπουλος, Χατζηκυριάκος, Πάπα, Κορομηλάς, Γερολέμου, Χριστόπουλος Ευθύμης, Χριστόπουλος Απόστολος, Σκόνδρας.