ΟΦ Ιεράπετρας – Ολυμπιακός Β’ 2-0: Ήττα για τους «ερυθρόλευκους» στην Κρήτη

Ο Ολυμπιακός Β΄ δεν τα κατάφερε στην Κρήτη και ηττήθηκε από τον ΟΦ Ιεράπετρας με σκορ 2-0.

Την ήττα με σκορ 2-0 υπέστη ο Ολυμπιακός Β’ από τον ΟΦ Ιεράπετρα στην Κρήτη, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Superleague 2.

Οι Κρητικοί σημείωσαν από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο, φτάνοντας έτσι στην πολυπόθητη νίκη, και ανεβαίνοντας στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με 18 βαθμούς, ενώ οι «ερυθρόλευκοι» παρέμειναν 11οι έχοντας συγκεντρώσει μέχρι στιγμής 8 πόντους.

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους, οι οποίοι και ευτύχισαν να προηγηθούν στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης με δράστη τον Τζιλί Βουό που έγραψε το 1-0 για την ομάδα του. Ένα αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι και το τέλος του πρώτου 45λέπτου παρά τις προσπάθειες των δύο αντιπάλων και για άλλα γκολ.

Στο δεύτερο μέρος ο ΟΦ Ιεράπετρας μπόρεσε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα και για δεύτερη φορά, παίρνοντας ένα πολύ σημαντικό προβάδισμα. Σκόρερ ήταν ο Αλφρέντο Μπλανκ που σημείωσε το 2-0 στο 58′. Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε και οι Κρητικοί έφυγαν με τους τρεις βαθμούς.