Nίκες για Χανιά και Καλαμάτα- Το απόλυτο ο Λεβαδειακός στο Βόρειο όμιλο

Τα Χανιά νίκησαν εύκολα το Παναθηναϊκό Β' με 2-0 και παρέμειναν στη κορυφή του Νότιου Ομίλου, ενώ η Καλλιθέα νίκησε την Ηλιούπολη με 2-1 και ανέβηκε στη τρίτη θέση. Το απόλυτο με 7x7 έκανε ο Λεβαδειακός ο οποίος επικράτησε με 2-0 του Αιολικού

Νότιος όμιλος

Τα Χανιά πανηγύρισαν τη τέταρτη συνεχόμενη νίκη τους καθώς επικράτησαν εύκολα με 2-0 του Παναθηναϊκού Β στα Περιβόλια και ανέβηκαν στη πρώτη θέση του Νότιου Ομίλου, φτάνοντας τους 18 βαθμούς. Το σκορ άνοιξε ο Νίκολιτς στο 24ο λεπτό, ενώ το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Μίλερ στο 80′.

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πήρε η Καλλιθέα, η οποία νίκησε την Ηλιούπολη με 1-2, χάρις στα 2 γκολ του Λουκίνα. Ο έμπειρος επιθετικός έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του μόλις στο 5′ και η Ηλιούπολη ισοφάρισε με τον Μπαρμπόσα στο 59ο λεπτό, πρίν ο Λουκίνας κάνει το 1-2 στο 83′.

Βαθμολογική «ανάσα» πήρε το Αιγάλεω, νικώντας με 1-0 τον Γιούχτα. Το γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Ναζίμ, στο 45ο λεπτό, με τους γηπεδούχους να φτάνουν τους 7 βαθμούς και να ανεβαίνουν στην 8η θέση

Ο Ιωνικός γκέλαρε απέναντι στη Παναχαϊκή στη Πάτρα και έχασε έδαφος στον αγώνα που κάνει για την άνοδό του στη Super League. Η ομάδα του Γιώργου Σίμου προηγήθηκε στο 21′ με το γκολ του Ντάουντα, με τους Πατρινούς να ισοφαρίσουν με το Χριστόπουλο στο 54ο λεπτο. Ο Ιωνικός έτσι έμεινε 40ς στο -11 από τα Χανιά.

Βόρειος όμιλος

Ο Λεβαδειακός συνεχίζει την αλάνθαστη πορεία του, καθώς επικράτησε με 2-0 του Αιολικού και πανηγυρίσει  την έβδομη νίκη του σε ισάριθμους αγώνες. Τα γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο από τους Πολέτο και Γιαννιώτα, με τους Βοιωτούς να βρίσκονται στο +4 από τη δεύτερη Λάρισα.

Σε καλή κατάσταση βρίσκεται και η Νίκη Βόλου, η οποία πέτυχε τη τέταρτη συνεχόμενη νίκη της επικρατώντας με 3-1 του Ηρακλή. Οι Βολιώτες προηγήθηκαν με 3-0 χάρις στα γκολ των Μιράντα (2 γκολ) και Παναγιωτίδη, με το Γηραιό να μειώνει σε 3-1 με τον Σπυρίδη.