«Έπιασε» κορυφή η Καλλιθέα (3-0) – Σημαντικές νίκες για Ιωνικό (2-0) και Ηρακλή (1-0)

Η Καλλιθέα επικράτησε εύκολα του Τηλυκράτη με 3-0 και ανέβηκε στην κορυφή του Νότιου ομίλου. Ιωνικός και Ηρακλής ανέβηκαν σε θέσεις που οδηγούν στα playoffs.

Μεγάλη νίκη για την Καλλιθέα, που ανέβηκε στην κορυφή του Νοτίου ομίλου της Super League 2, με το 3-0 κόντρα στον Τηλυκράτη Λευκάδας.

Ο Κυνηγόπουλος πέτυχε το πρώτο και το τρίτο γκολ της Καλλιθέας (40′, 85′), ενώ ο Λουκίνας είχε κάνει λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου το 2-0 στο 45′.

Η Καλλιθέα με αυτή τη νίκη ανέβηκε στους 20 βαθμούς μετά από 9 αγωνιστικές και πέρασε τα Χανιά που έχουν 19 πόντους, σε παιχνίδι λιγότερο.

Ο Ιωνικός με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο από τους Ντε Βινσέντι (48′) και Κανκόλα (53′), μπόρεσε να πάρει τη νίκη με 2-0 κόντρα στον Παναθηναϊκό Β’ και ανέβηκε στην 4η θέση του νοτίου ομίλου του πρωταθλήματος.

Νίκη για τον Ηρακλή με 1-0 κόντρα στην ΑΕΚ Β’, με τον Τζόνσον Εμπό να σημειώνει το μοναδικό γκολ του αγώνα στο 17ο λεπτό του αγώνα και να ανεβάζει τους «Θεσσαλονικείς» στην 6η θέση του Βορείου ομίλου.