Η Παναχαϊκή έστειλε τον Παναθηναϊκό Β’ στην Γ’ Εθνική (1-0) – Διπλό της ΑΕΚ Β’ στην έδρα του Μακεδονικού (1-2)

Τη νίκη με 1-0 επί του Διαγόρα Ρόδου πήρε η Παναχαϊκή η οποία εξασφάλισε την παραμονή της στην Super League 2 - Πρώτη νίκη στα play-offs για την ΑΕΚ Β', η οποία επικράτησε εκτός έδρας του Μακεδονικού με 2-1

Η Παναχαϊκή υπέταξε με 1-0 τον Διαγόρα για την 8η αγωνιστική των play-outs του 2ου ομίλου στη Super League 2, με συνέπεια να εξασφαλίσει την παραμονή της στην κατηγορία.

Λυτρωτής για τους Πατρινούς ήταν ο Ρουμπέν ντε Τομάς, ο οποίος σκόραρε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με εκτέλεση πέναλτι.

Η σωτηρία της Παναχαϊκής έσπρωξε τον Παναθηναϊκό Β’ αλλά και τον Γιούχτα στην Γ’ Εθνική, οι οποίοι έχουν μόνο μαθηματικές πιθανότητες παραμονής, κυνηγώντας το Αιγάλεω και την επικράτηση στην ισοβαθμία.

Η αναμέτρηση του Μακεδονικού με την ΑΕΚ Β’, ολοκλήρωσε την 6η αγωνιστική στα play-offs του Βορείου Ομίλου της Super League 2. Οι «κιτρινόμαυροι» πήραν το τρίποντο επικρατώντας με 2-1 και έφτασαν τους 31 βαθμούς, όσους έχει και ο Μακεδονικός, ανεβαίνοντας όμως αυτοί στην 4η θέση και ρίχνοντας τους Θεσσαλονικείς στην 5η.

Στα του αγώνα, οι κιτρινόμαυροι κατάφεραν να προηγηθούν με τον Τιεΐ στο 15′, για να έρθουν οι γηπεδούχοι να κάνουν το 1-1 στο 27′ με τον Σιμόνι. Ωστόσο αυτό δεν ήταν το σκορ του ημιχρόνου, με τους φιλοξενούμενους στο 29′ να παίρνουν ξανά το προβάδισμα, με το γκολ του Πανέρα. Ένα προβάδισμα που κράτησαν ως το τέλος, παίρνοντας έτσι και τη νίκη.

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής στα Play Out του Β΄ Ομίλου της Super League 2:

Γιούχτας-Παναθηναϊκός Β΄ 2-1

Αιγάλεω-Ολυμπιακός Β΄ 1-1

Παναχαϊκή-Διαγόρας 1-0