Τα highlights του Παναιτωλικός – ΑΕΚ (vid)

Η ΑΕΚ ξεκίνησε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στη φετινή Super League, επικρατώντας 2-0 του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο χάρη σε τέρματα του Λιβάια και του Μάνταλου. Δείτε τις καλύτερες φάσεις και τα γκολ του αγώνα.

Με το δεξί ξεκίνησε το φετινό πρωτάθλημα η ΑΕΚ, καθώς έφυγε νικήτρια από την έδρα του Παναιτωλικού (0-2).

Η Ένωση πέτυχε την πρώτη της νίκη στη Super League με πρωταγωνιστές τον Μάνταλο (1 γκολ, 1 ασίστ), τον Λιβάια (1 γκολ) και τον Τσιντώτα (απέκρουσε πέναλτι).

Μετά από κόρνερ του Μάνταλου, ο Λιβάια νίκησε τους πάντες στον αέρα και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του στο 68ο λεπτό.

Στο 73ο λεπτό, ο Τσιντώτας απέκρουσε το πέναλτι του Ματσόλα και στο 84ο λεπτό ο Μάνταλος διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Δείτε τα highlights και τα γκολ του αγώνα ΕΔΩ.