Παναθηναϊκός – Βόλος : Χαμένο πέναλτι και… εξιλέωση μέσα σε δύο λεπτά για τον Καρλίτος (vids)

Από μοιραίος έγινε... ωραίος ο Καρλίτος για τον Παναθηναϊκό με τον Ισπανό να χάνει πέναλτι στο 54' και δύο λεπτά μετά να σκοράρει με κεφαλιά για το 1-0 από ασίστ του Μαουρίσιο.

Απόλυτη εναλλαγή συναισθημάτων στο ΟΑΚΑ μέσα σε δύο λεπτά με πρωταγωνιστή τον Καρλίτος. Στο 54′ ο Παναθηναϊκός κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Σαλβαδόρ Σάντσες από σέντρα του Φακούντο Σάντσες, το οποίο υπέδειξε ο Παπαπέτρου αφού συμβουλεύτηκε και το VAR.

Ο Καρλίτος ανέλαβε την εκτέλεση αλλά ο Γκαραβέλης τον νίκησε πέφτοντας στα δεξιά κρατώντας το μηδέν για τον Βόλο. Αλλά η χαρά των φιλοξενούμενων δεν κράτησε για πολύ.

Δύο λεπτά μετά και σε φάση που ξεκινάει από κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Μαουρίσιο που στο ντεμπούτο του έδωσε ασίστ για τον Καρλίτος με τον Ισπανό να σκοράρει με όμορφη κεφαλιά.