ΑΕΛ – Αρης : Οι ευκαιρίες των Τρούγιτς και Σπαρβ (vid)

Στο 37’ και στο 40’ η ΑΕΛ απείλησε τον Σιαμπάνη, αλλά δεν κατάφερε να φέρει στα ίσια το παιχνίδι με τον Αρη.

Η ΑΕΛ αντιμετωπίζει τον Αρη στο Αλκαζάρ, για τον εξ’ αναβολής αγώνα της 6ης αγωνιστικής της Superleague, με τους γηπεδούχους στο 37’ και στο 40’ να χάνουν δύο μεγάλες ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν σε 1-1 το παιχνίδι.

Στο 37’ ο Φιλίπ έκανε το διαγώνιο σουτ, ο Τρούγιτς μπήκε στην πορεία της μπάλας, έκανε την προβολή και προσπάθησε να τη στείλει στα δίχτυα του Σιαμπάνη, αλλά δεν βρήκε την μπάλα όπως θα ήθελε και έχασε την ευκαιρία.

Τρία λεπτά αργότερα ο Σπαρβ βρήκε χώρο, σούταρε δυνατά, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι, αφού έφυγε δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Σιμπιάνη και έτσι το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 0-1 υπέρ του Αρη, με το γκολ του Μάνου στο 18’.