Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακός : Η γκολάρα του Καμαρά και η… πτήση του Σεμέδο

Οι «ερυθρόλευκοι» προηγούνται στην Τρίπολη του Αστέρα με 2-0. Φανταστικό το γκολ του Καμαρά!

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει αύτη την ώρα τον Αστέρα Τρίπολης για την 15η αγωνιστική του ελληνικού πρωταθλήματος, με την ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς να έχει πάρει ισχυρό προβάδισμα για το τρίποντο.

Οι «ερυθρόλευκοι» βρίσκονται μπροστά στο σκορ με 2-0, με τον Ρούμπεν Σεμέδο να δίνει το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 35ο λεπτό. Ο Βαλμπουενά εκτέλεσε το κόρνερ και ο Πορτογάλος αμυντικός με καρφωτή κεφαλιά, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα των Αρκάδων.

Πέντε λεπτά αργότερα, οι νταμπλούχοι Ελλάδας διπλασίασαν τα τέρματά τους, με τρομερό γκολ του Καμαρά. Ο Βαλμπουενά εκτέλεσε έξυπνα το κόρνερ, σήκωσε την μπάλα στο ύψος της μεγάλης περιοχής και ο χαφ του Ολυμπιακού με απίθανο σουτ, έστειλε τη μπάλα να αναπαυτεί στα δίχτυα των γηπεδούχων.

Το 0-1 με τον Σεμέδο:

Το 0-2 με τον Καμαρά: