Το πάρτι του Ολυμπιακού στην Τρίπολη! (vids)

Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς διέλυσε και τον Αστέρα. Δείτε τα γκολ των «ερυθρολεύκων» στην Τρίπολη.

Ο Ολυμπιακός πέρασε… αέρα και από την Τρίπολη, συνεχίζοντας την ξέφρενη πορεία του στο εφετινό πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς επικράτησε (0-4) εύκολα του Αστέρα, έχοντας τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ.

Ο πρώτος που βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα ήταν ο Ρούμπεν Σεμέδο. Ο Βαλμπουενά εκτέλεσε το κόρνερ και ο Πορτογάλος αμυντικός με καρφωτή κεφαλιά, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα των Αρκάδων.

Πέντε λεπτά αργότερα, οι νταμπλούχοι Ελλάδας διπλασίασαν τα τέρματά τους, με τρομερό γκολ του Καμαρά. Ο Βαλμπουενά εκτέλεσε έξυπνα το κόρνερ, σήκωσε την μπάλα στο ύψος της μεγάλης περιοχής και ο χαφ του Ολυμπιακού με απίθανο σουτ, έστειλε τη μπάλα να αναπαυτεί στα δίχτυα των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός συνέχισε με το πόδι πατημένο στο… γκάζι. Στο 81ο λεπτό, ο Κώστας Φορτούνης με φανταστική εκτέλεση φάουλ, έγραψε το 0-3 για την ομάδα του Μαρτίνς. Ενα γκολ… αριστούργημα.

Το κερασάκι στην τούρτα του θριάμβου έβαλε στο 86΄ ο Μπρούμα, με ωραίο τελείωμα.

Το 0-1 με τον Σεμέδο:

Το 0-2 με τον Καμαρά:

Το 0-3 με τον Φορτούνη:

Το 0-4 με τον Μπρούμα: