Παναθηναϊκός – Άρης : Μεγάλη ανατροπή του Άρη με δυο γκολ σε τρία λεπτά (vids)

Ο Άρης μετά την αποβολή του Μαουρίτσιο κυριάρχησε και μέσα σε τρία λεπτά σκόραρε δυο τέρματα με Μάνο και Ματέο Γκαρσία, κάνοντας την ολική ανατροπή κόντρα στον Παναθηναϊκό.

Ο Παναθηναϊκός μπορεί να προηγήθηκε στο πρώτο μέρος κόντρα στον Άρη με γκολ του Σανκαρέ, όμως οι κίτρινοι κατάφεραν μέσα σε διάστημα τριών λεπτών να ανατρέψουν στο σκορ στο δεύτερο ημίχρονο και να προηγηθούν με 2-1.

Η ομάδα του Άκη Μάντζιου εκμεταλλεύτηκε στο έπακρον την αποβολή του Μαουρίτσιο για το σκληρό μαρκάρισμα στον Τζέγκο και από το 62′ μέχρι και το 65′ σκόραρε δυο φορές με τον Μάνο και τον Ματέο Γκαρσία.

Στο πρώτο τέρμα ο Έλληνας επιθετικός εκμεταλλεύτηκε την κόντρα στον Μόλο και βρέθηκε απέναντι από τον Διούδη στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα, ενώ λίγο αργότερα ο Γκαρσία πήρε την ασταθή απόκρουση του Έλληνα γκολκίπερ και έκανε το 2-1.