ΑΕΚ – Αστέρας Τρίπολης : Άνοιξε το σκορ ο Γαλανόπουλος, ισοφάρισε άμεσα σε 1-1 ο Ριέρα (vids)

Η ΑΕΚ έκανε το 1-0 στο ΟΑΚΑ με σκόρερ τον Γαλανόπουλο, όμως η απάντηση του Αστέρα Τρίπολης ήρθε άμεσα με σκόρερ τον Ριέρα.

Η ΑΕΚ κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο ματς με τον Αστέρα Τρίπολης στο 39ο λεπτό με τον Γαλανόπουλο, μετά από μια πολύ όμορφη προσπάθεια του Μάνταλου, όμως δεν κράτησε για πολύ το προβάδισμα.

Πιο συγκεκριμένα, οι Αρκάδες βγήκαν κατευθείαν μετά το γκολ της Ένωσης να ψάξουν την ισοφάριση και την βρήκαν στο 41ο λεπτό. Ο Αστέρας αναπτύχθηκε όμορφα από τα δεξιά η μπάλα έφτασε μέσα στην περιοχή στον Ριέρα κι εκείνος με ένα δυνατό σουτ από πλάγια νίκησε τον Αθανασιάδη και έκανε το 1-1 για την ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς.