![Οι γεμάτοι περηφάνια σημαιοφόροι Αντετοκούνμπο, Ντρισμπιώτη και η ελληνική αποστολή στην τελετή έναρξης (pics & vid)](https://www.to10.gr/wp-content/uploads/2024/07/GTbswhIW4AAThkx-300x182.jpg)
Περίπου 200 φίλοι του Ατρομήτου περίμεναν τον Χαβιέ Ούμπιντες να βγει από τα αποδυτήρια, αποθεώνοντας τον για όσα πρόσφερε στον σύλλογο του Περιστερίου.
Ο Χαβιέ Ούμπιντες έπαιξε το τελευταίο παιχνίδι της καριέρας του απέναντι στον Βόλο, με τον Αργεντίνο μάλιστα να σημειώνει και το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης χαρίζοντας τη νίκη στον Ατρόμητο.
Ο 39χρονος μέσος, τη στιγμή που έγινε αλλαγή αποθεώθηκε από συμπαίκτες και αντιπάλους, μη μπορώντας να συγκρατήσει τα δάκρυα του από τη συναισθηματικά φορτισμένη αυτή σκηνή.
Πάντως η αποθέωση του Ούμπιντες δεν τελείωσε με τη αποχώρηση του από τον αγωνιστικό χώρο. Συγκεκριμένα, περίπου 200 οπαδοί των Περιστεριωτών τον περίμεναν έξω από τα αποδυτήρια.
Έπειτα από αναμονή 20-30 λεπτών, ο Αργεντίνος βγήκε και τότε ακολούθησε μια ακόμη «έκρηξη αγάπης» με τους φίλους της ομάδας να φωνάζουν ρυθμικά: «Ούμπι ψυχάρα για πάντα Ατρομημάρα», γεμίζοντας με τις φωνές τους ολόκληρο το γήπεδο.