«Φωνάζει» για πέναλτι η ΑΕΚ για μαρκάρισμα πάνω στον Μάνταλο (pic)

Η ΑΕΚ διαμαρτύρεται έντονα για τη φάση του 29ου λεπτού και το μαρκάρισμα του Ντένιτς στον Μάνταλό, με την Ένωση να ζητάει πέναλτι μέσα από τα social media.

Η ΑΕΚ μπορεί να προηγείται με 1-0 στο Περιστέρι χάρη σε τέρμα του Γιώργου Τζαβέλλα, όμως έχει έντονα παράπονα από τη διαιτησία του ματς, ζητώντας πέναλτι για μαρκάρισμα στον Πέτρο Μάνταλο στο 29ο λεπτό.

Συγκεκριμένα, ο αρχηγός της Ένωσης μπήκε μέσα στην περιοχή και ανατράπηκε από τον Ντένιτς, με τους κιτρινόμαυρους να «φωνάζουν» για πέναλτι, ενώ έκαναν και ανάρτηση στα social media.

Οι άνθρωποι της ΑΕΚ σχολίασαν τη φάση, όπου διαμαρτύρονται για παράβαση, αλλά και για το γεγονός ότι ούτε ο Γκορτσίλας, αλλά ούτε το VAR είδε ξανά τη φάση με το μαρκάρισμα στον Μάνταλο.

«29’ Ο Μάνταλος μπαίνει στην περιοχή, πέφτει στο έδαφος μετά από μαρκάρισμα του Ντένιτς που τον βρίσκει στο πόδι, αλλά ο Γκορτσίλας λέει «παίζετε» και το VAR δεν τον φωνάζει να δει ξανά τη φάση!», αναφέρει η Ένωση μέσα από τα social media.