Τζάλμα : «Μερικές φορές η θυσία υπερβαίνει το ταλέντο»

«Μερικές φορές η θυσία υπερβαίνει το ταλέντο. Μεγάλη η προσπάθεια της ομάδας», έγραψε ο Τζάλμα Κάμπος στο Instagram.

Ο Τζάλμα Κάμπος αγωνίστηκε σε μεγάλο μέρος του δευτέρου ημιχρόνου του ματς με την Ξάνθη, έχοντας ενοχλήσεις από έναν τραυματισμό που αποκόμισε στη διάρκεια του αγώνα.

Καθώς όμως ο ΠΑΟΚ έχανε με 1-0 από το πρώτο ημίχρονο, ο Αγκολέζος μεσοεπιθετικός έσφιξε τα δόντια και αγωνίστηκε ως το τέλος του παιχνιδιού, βοηθώντας τον Δικέφαλο να φτάσει τελικά στη νίκη με ανατροπή με 2-1.

Ο Τζάλμα αγωνίστηκε με αυτοθυσία και αυτό επισήμανε ο ίδιος εμμέσως πλην σαφώς με μήνυμα που έστειλε μέσω των social media.

«Μερικές φορές η θυσία υπερβαίνει το ταλέντο. Μεγάλη η προσπάθεια της ομάδας», έγραψε ο Αγκολέζος στο Instagram.

Sometimes the sacrifice outweighs the talent?great Team effort!⚫️⚪️⚫️

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Djalma Campos (@djalma_campos10) στις

Το γεγονός είναι ότι χρειάστηκε όλοι στην ομάδα να ιδρώσουν περισσότερο από άλλα ματς για να φτάσουν στη νίκη επί της Ξάνθη, η οποία ήρθε τελικά στο 85’ με το γκολ του Κουλούρη, αφού νωρίτερα στο 68’ είχε ισοφαρίσει ο Μπίσεσβαρ.