Όμορφο πλασέ του Πινέδα και 1-0 η ΑΕΚ στον Βόλο (vid)

Η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ στον Βόλο στο 9ο λεπτό με ένα πολύ όμορφο πλασέ του Ορμπελίν Πινέδα, μετά από πάσα του Λιβάι Γκαρσία.

Η ΑΕΚ αντιμετωπίζει τον Βόλο στο Πανθεσσαλικό για την 3η αγωνιστική της Super League και κατάφερε να πάρει προβάδισμα πολύ νωρίς στην αναμέτρηση με την ομάδα της Μαγνησίας.

Οι κιτρινόμαυροι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και προηγήθηκαν στην πρώτη της μεγάλη φάση ουσιαστικά στο 9ο λεπτό με σκόρερ τον Ορμπελίν Πινέδα.

Ο Μεξικανός μεσοεπιθετικός πέτυχε ένα πολύ όμορφο τέρμα, αφού πλάσαρε στην αριστερή γωνία του Κλέιμαν, μετά από στρώσιμο του Λιβάι Γκαρσία.

Συγκεκριμένα, η Ένωση πίεσε ψηλά έκλεψε την μπάλα από την άμυνα του Βόλου, ο στράικερ της ΑΕΚ από το Τρινιντάντ και Τομπάγκο έδωσε την μπάλα στον Πινέδα και αυτός από το ημικύκλιο της περιοχής έκανε το 1-0.