Μιχαηλίδης: «Πρέπει να δουλέψουμε στην διακοπή και να γυρίσουμε πιο δυνατοί»

Ο Γιάννης Μιχαηλίδης εξήγησε τους λόγους για τους οποίους ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε στο Ηράκλειο με 1-0 κόντρα στον ΌΦΗ, ενώ τόνισε πως και η ήττα είναι μέσα στο ποδόσφαιρο.

Ο Αμπάντα σόκαρε τον ΠΑΟΚ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Γάλλο να χαρίζει την νίκη στον ΟΦΗ με 1-0 στο «Γεντί Κουλέ», για την 3η αγωνιστική της Super League.

Ο Γιάννης Μιχαηλίδης μίλησε στην «Cosmote TV» και αναφέρθηκε στο τι πήγε λάθος και οι «ασπρόμαυροι» γνώρισαν την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα για την σεζόν 2023/24.

Αναλυτικά όσα είπε ο Μιχαηλίδης:

«Δεν πήγε όπως τα θέλαμε, θέλαμε να κλείσουμε αυτό το πρώτο κομμάτι με το απόλυτο των βαθμών. Δεχθήκαμε ένα γκολ από οφσάιντ που αν δεν κάνω λάθος καλύπτω εγώ, έτσι είναι το ποδόσφαιρο.

Δεν πιστεύω ότι κάναμε κάτι λάθος, θα έρθει και το σκοράρισμα, δουλεύουμε καθημερινά. Πρέπει να δουλέψουμε στην διακοπή και να γυρίσουμε πιο δυνατοί. Θέλαμε να σκοράρουμε από την αρχή αλλά μπήκαμε λίγο νωθρά στο ξεκίνημα, μας έλειψε το γκολ, αλλά και η ήττα είναι στο ποδόσφαιρο».