Αναστασίου: «Δικαιούμασταν το κάτι παραπάνω από το ματς»

Ο Γιάννης Αναστασίου μίλησε για την ισοπαλία της Κηφισιάς κόντρα στη Λαμία.

H Kηφισιά κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας στο φινάλε του αγώνα με τη Λαμία σκοράροντας στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Λούμορ για το 1-1.

Ο Γιάννης Αναστασίου μίλησε για το παιχνίδι τονίζοντας πως η ομάδα του δικαιούνταν να πάρει κάτι περισσότερο από την αναμέτρηση με βάση τη συνολική εικόνα.

Oι δηλώσεις του Γιάννη Αναστασίου:

«Θεωρώ ότι παίξαμε απέναντι σε μια δυσκολοκατάβλητη ομάδα, αρκετά έμπειρη και με βάση τη συνολική εικόνα του παιχνιδιού δικαιούμασταν το κάτι παραπάνω. Όπως εξελίχθηκε το ματς, καταφέραμε να πάρουμε κάτι. Παρότι βρεθήκαμε πίσω στο σκορ, είχαμε την υπομονή και ισοφαρίσαμε.

Θα μπορούσαμε να πετύχουμε και δεύτερο γκολ. Θα πρέπει να μη βάζουμε τον εαυτό μας σε πίεση συνέχεια και να είμαστε πιο κυνικοί στο τελευταίο τρίτο. Είναι κρίμα γιατί παίζουμε καλό ποδόσφαιρο. Η έλλειψη χημείας μάς κάνει να μην είμαστε ακόμη αυτοί που πρέπει, αλλά συνεχίσαμε την προσπάθεια και επιβραβευτήκαμε στο τέλος με το 1-1».