«Ομορφιές» στην Λεωφόρο: «Έπνιξαν» πέναλτι μαρς του Παναιτωλικού, Φωτιάς και Περράκης!

Ο Τζούρισιτς κλώτσησε τον Μαυρία μέσα στην περιοχή αλλά Φωτιάς και Περράκης… πέταγαν τον σταυρό!

Ένα ακόμη επεισόδιο από τα απίστευτα και όμως αληθινά που συμβαίνουν στο ελληνικό ποδόσφαιρο γράφτηκε πριν λίγα λεπτά στην Λεωφόρο. Φωτιάς και Περράκης «έπνιξαν» ματς πέναλτι υπερ του Παναιτωλικού στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου!

Ο διαιτητής Φωτιάς παρότι η ανατροπή έγινε μπροστά του δεν… είδε και ο Περράκης που είναι στο VAR έγραψε άλλη μια «χρυσή» σελίδα στα κατορθώματά του στην φετινή σεζόν. Δεν… πρόσεξε μάλλον την φάση και στην συνέχεια ο Φωτιάς σφύριξε την λήξη του ημιχρόνου. Τι συνέβη στην επίμαχη φάση;

Ο Παναιτωλικός εκτέλεσε κόρνερ με τον Μαυρία να τσιμπάει την μπάλα μπροστά από τον Τζούρισιτς που στην προσπάθεια του να την προλάβει κλώτσησε τον παίκτη του Παναιτωλικού που έπεσε στην περιοχή χάνοντας την ευκαιρία να απειλήσει από πολύ καλή θέση. Πέναλτι – μαρς, όχι όμως εις βάρος του Παναθηναϊκού με τον Φωτιά στο γήπεδο και τον Περράκη στο VAR να… πετάνε τον σταυρό, μέρες που είναι.

Για την ιστορία, ο Παναθηναϊκός ζορίζεται απέναντι στον Παναιτωλικό και μετά το πρώτο 45λεπτο είναι στο 0-0.