Το 1ο γκολ του Ολυμπιακού: Ο Λάζαρος τους χόρεψε, ο Γκερέρο το «κάρφωσε» (vid)

Ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος ξεκίνησε κεφάτος στο πρώτο του παιχνίδι με τον Ολυμπιακό, χόρεψε την άμυνα της Μποτοσάνι και έδωσε έτοιμο γκολ στον Γκερέρο!

Το 1ο γκολ του Ολυμπιακού: Ο Λάζαρος τους χόρεψε, ο Γκερέρο το «κάρφωσε» (vid) | to10.gr

Ο Ολυμπιακός είχε πολύ καλή απόδοση στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με την Μποτοσάνι και στο 41ο λεπτό κατάφερε να ανοίξει το σκορ, μετά από εκπληκτική ενέργεια του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου.

Ο Ελληνας εξτρέμ πήρε την μπάλα από τον Νικολάου στα αριστερά, πέρασε με προσποίηση τον προσωπικό του αντίπαλο, έπαιξε το 1-2 με τον Μάριν και παρότι βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, έδωσε έτοιμο γκολ στον Γκερέρο, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, σε άδειο τέρμα. Πετυχαίνοντας παράλληλα το τρίτο του γκολ στη δεύτερη συμμετοχή του με τους Ερυθρόλευκους.