Το δεύτερο γκολ του Γιόχανσον και το 2-1 του Φατιόν (vids)

Στο 63’ ο Σουηδός έκανε το 2-0 για τον Παναθηναϊκό, αλλά τρία λεπτά αργότερα ο Φατιόν εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που είχε κερδίσει η Λάρισα και μείωσε σε 2-1.

Δύο γκολ μέσα σε 3 λεπτά μπήκαν στο παιχνίδι της ΑΕΛ με τον Παναθηναϊκό, για την 3η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, με τους Πράσινους να προηγούνται πλέον στο «AEL FC Arena» με 2-1. Στο 63’ ο Γιόχανσον ξεκίνησε μία κούρσα πίσω από το κέντρο του γηπέδου, πέρασε δύο αντιπάλους, βρέθηκε τετ α τετ με τον Κρίστινσον, πλάσαρε και έκανε το 2-0 για τον Παναθηναϊκό.

Δύο λεπτά μετά το γκολ των φιλοξενούμενων η Λάρισα κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Μαυρομάτη. Ο αμυντικός του Παναθηναϊκού υπέπεσε στην παράβαση και ο διαιτητής, Γιώργος Κομίνης, έδειξε αμέσως την άσπρη βούλα. Ο Φατιόν ανέλαβε την εκτέλεση, δεν λάθεψε απέναντι στον Διούδη και μείωσε σε 2-1.

Δείτε το 2-0 του Γιόχανσον:

Το 2-1 του Φατιόν:

Και το 1-0 του Γιόχανσον: