Οι Ελληνες της ΑΕΚ «πληγώνουν» τον Ολυμπιακό στο… τέλος -3ο χτύπημα σε ένα χρόνο! (vids)

Μάνταλος, Γιακουμάκης και τώρα Μπακασέτας έχουν... σοκάρει τον Ολυμπιακό στα τελευταία λεπτά.

Την πρώτη φορά ήταν ο Πέτρος Μάνταλος, τη δεύτερη ο Γιώργος Γιακουμάκης, την τρίτη προχθές ο Τάσος Μπακασέτας.

Η ΑΕΚ για τρίτη φορά σε περίπου ένα χρόνο κάνει… κακό στον Ολυμπιακό στα τελευταία λεπτά των αγώνων και μάλιστα με Ελληνες ποδοσφαιριστές και τις τρεις φορές. Δύο φορές πήρε την νίκη και μάλιστα με ανατροπή σε ΟΑΚΑ και Καραϊσκάκη και χθες βράδυ η… μισή ΑΕΚ πήρε τον έναν βαθμό της ισοπαλίας με το 1-1 στην έδρα της.

Στις 24 Σεπτεμβρίου 2017 από 0-2 στο πρώτο ημίχρονο υπέρ του Ολυμπιακού, έγινε 2-2 και στο 89’ ο Λιβάγια έδωσε την ασίστ, ο Μάνταλος έβαλε το γκολ για το 3-2 στο ΟΑΚΑ

Στις 4 Φεβρουαρίου στο Καραϊσκάκη ο ΟΣΦΠ προηγήθηκε με 0-1, αλλά ο Τσιγκρίνσκι ισοφάρισε στο 87’ και ο Γιακουμάκης στο 94’ έκανε το 1-2 παγώνοντας τον κόσμο του Ολυμπιακού.

Τελευταίο χτύπημα… χθες βράδυ στο ΟΑΚΑ. Το χρονόμετρο έδειχνε 89.44 όταν ο Μπακασέτας κέρδισε τον Γκιγέρμε στον αέρα και έφερε το ματς στα ίσια.