Ποντένσε: «Επιβεβαιώσαμε ότι είμαστε μεγάλη ομάδα»

Στο γεγονός ότι ο Ολυμπιακός επιβεβαίωσε το μέγεθός του σαν ομάδα στάθηκε ο Ντάνιελ Ποντένσε.

Ο Ολυμπιακός έκανε την μεγάλη ανατροπή στο ματς κόντρα στην ΑΕΚ, ανατρέποντας το εις βάρος του 1-0, στο δεύτερο ημίχρονο, παίρνοντας την νίκη με 4-1.

Μετά την λήξη του παιχνιδιού, Ντάνιελ Ποντένσε μιλώντας στην κάμερα της NOVA τόνισε ότι αυτή η ανατροπή των ερυθρόλευκων απέδειξε πόσο μεγάλο μέγεθος είναι ο Ολυμπιακός.

Δείτε όσα ανέφερε ο Πορτογάλος άσος:

«Αλλάξαμε τα πάντα στο β’ ημίχρονο. Καταρχάς, μπήκαμε με πολύ περισσότερη συγκέντρωση. Παίξαμε με την καρδιά μας και με πολύ μεγάλη αυτοθυσία. Σήμερα επιβεβαιώσαμε ότι είμαστε μεγάλη ομάδα.

Μπορούσαμε να νικήσουμε κι άλλα ντέρμπι. Στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ εδώ χάσαμε πολλές ευκαιρίες. Στο παιχνίδι με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ ισοφαριστήκαμε στο 90′ και με τον Παναθηναϊκό επίσης ήμαστε άτυχοι.

Στο ματς στην Τούμπα, που ήταν το χειρότερό μας, δεχτήκαμε γκολ στο 3ο λεπτό και δυσκόλεψαν πολύ τα πράγματα.

Η ψυχολογία μας δεν πρέπει να εξαρτάται από τα αποτελέσματα. Είμαστε μια πολύ καλή ομάδα. Ακόμη και αν δεν πετυχαίναμε τη μεγάλη ανατροπή σήμερα, έπρεπε να έχουμε πίστη στους εαυτούς μας.