Ξάνθη – ΑΕΚ: Κιτρινόμαυρη ανατροπή σε δύο λεπτά! (vid)

Η ΑΕΚ μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 33' με το γκολ του Κάστρο, όμως έφτασε στην ανατροπή μέσα σε δύο λεπτά!

Ο Ματίας Κάστρο άνοιξε το σκορ για την Ξάνθη στο 33ο λεπτό της αναμέτρησης με την ΑΕΚ στα Πηγάδια. Όμως οι Οικονόμου στο 68′ και Πόνσε στο 70′ έκαναν το 2-1 για την Ένωση που πλέον έχει τα ηνία της αναμέτρησης!

Πιο συγκεκριμένα στο 68ο λεπτό του αγώνα, ο Μάνταλος εκτέλεσε το κόρνερ με πάσα στον Λιβάγια, ξαναπήρε την μπάλα, έκανε τη σέντρα, ο Κοβάτσεβιτς αντί να απομακρύνει, έφερε την μπάλα στην περιοχή, κι εκεί ο Οικονόμου με προβολή νίκησε τον Ζίβκοβιτς για το 1-1 της ΑΕΚ.

Δύο λεπτά αργότερα, ο Γκάλο έκανε εξαιρετική σέντρα από δεξιά, ο Πόνσε ήταν μόνος στην περιοχή της Ξάνθης, έκανε το κοντρόλ και νίκησε με σουτ τον Ζίβκοβιτς για να δώσει το προβάδισμα στην Ένωση (2-1)!