ΑΕΛ – Ολυμπιακός Βόλου 1-0

Η ΑΕΛ επικράτησε με 1-0 του Ολυμπιακού Βόλου, στην πρόβα τζενεράλε ενόψει της εκκίνησης της Superleague.

Φιλική νίκη για την ΑΕΛ επί του Ολυμπιακού Βόλου, μία εβδομάδα πριν την έναρξη της σεζόν 2019-2020 της Superleague.

Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου παρουσίασε αρκετά καλό πρόσωπο στο τακτικό και ανασταλτικό κομμάτι, δείχνοντας όμως στην επίθεση θέλει δουλειά.

Σε ένα παιχνίδι με λίγες φάσεις, οι «βυσσινί» επικράτησαν με 1-0 της ομάδας του Βόλου, χάρη σε γκολ του Φιλίποβιτς στο 85′ με μακρινό σουτ.

ΑΕΛ (1ο ημίχρονο): Κρίστινσον, Μόρας, Μπράλιτς, Μιχαήλ, Σεσέροβιτς, Φατιόν, Μπέρτος, Ζίβκοβιτς, Μπούστος, Νούνιτς, Ντάουτα.

ΑΕΛ (2ο ημίχρονο): Κρίστινσον (58’ Ρίστιτς), Ζίζιτς, Γκολιας, Γκοΐκοβιτς Μπάλλας Μιλοσάβλεβιτς, Καρανίκας, Στάνκοβιτς, Γιάκος, Φιλίποβιτς, Σικάφκα.