Αστέρας Τρίπολης: Το γρηγορότερο 2-0 της ιστορίας του στη Super League 1

Ο Αστέρας Τρίπολης πέτυχε 2 γκολ στα πρώτα 6 λεπτά απέναντι στον Ατρόμητο στο «Θ. Κολοκοτρώνης» και έκανε ρεκόρ στην ιστορία του συλλόγου.

Αστέρας Τρίπολης: Το γρηγορότερο 2-0 της ιστορίας του στη Super League 1 | to10.gr

Ο Αστέρας Τρίπολης πήρε τους πρώτους του βαθμούς στη φετινή Super League 1, μετά τη νίκη του με 2-1 εναντίον του Ατρόμητου.

Εκτός από τη νίκη και τους 3 βαθμούς, οι Αρκάδες πέτυχαν και ένα νέο ρεκόρ στην ιστορία τους. Ο Μαρκ Φερνάντεθ σκόραρε στο 3ο και στο 6ο λεπτό, με την ομάδα της Τρίπολης να μην έχει πετύχει ποτέ άλλοτε τόσο γρήγορα δύο τέρματα.

Ο Αστέρας τα γρηγορότερα δύο γκολ του μέχρι χθες τα είχε πετύχει στις 23 Απριλίου 2017, όταν προηγήθηκε 2-0 της Βέροιας εκτός έδρας, με δύο γκολ του Μιχάλη Μανιά στο 4′ και το 8′.

Ακόμη αυτό το 2-0 είναι το γρηγορότερο στη Super League 1 από τον Νοέμβρη του 2018, όταν ο Πανιώνιος είχε βάλει δύο γκολ στον Παναιτωλικό στο 5ο λεπτό (2′ Μασούρας, 5′ Κόρμπος).