ΑΕΚ – ΠΑΟΚ: Η ισοφάριση του Τσιγκρίνσκι και το 1-2 του Σβιντέρσκι (vids)

Ο Ουκρανός στόπερ ισοφάρισε σε 54’, αλλά ο Σβιντέρσκι στο 58’ σκόραρε για δεύτερη φορά στο παιχνίδι και έκανε το 2-1 για τον ΠΑΟΚ.

Χαμός στο ΟΑΚΑ, με την ΑΕΚ να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 54’ με τον Τσιγκρίνσκι και τον ΠΑΟΚ τέσσερα λεπτά αργότερα να παίρνει και πάλι προβάδισμα στο σκορ με τον Σβιντέρσκι.

Εννιά λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, ο Λιβάγια εκτέλεσε το φάουλ που είχαν κερδίσει οι Κιτρινόμαυροι, ο Τσιγκρίνσκι μπήκε στην πορεία της μπάλας, την βρήκε όσο έπρεπε και την έστειλε στα δίχτυα του Ζίβκοβιτς, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Δείτε ΕΔΩ το γκολ.

Η χαρά των γηπεδούχων, ωστόσο, δεν κράτησε για πολύ. Στο 58’ ο Μπίσεσβαρ έκανε την κάθετη πάσα στον Λημνιό, αυτός βγήκε στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ, γύρισε στον Σβιντέρσκι και αυτός με πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή έκανε το 1-2 για τον ΠΑΟΚ! Δείτε ΕΔΩ το γκολ.

Υπενθυμίζουμε ότι οι Ασπρόμαυροι είχαν ανοίξει το σκορ στο 16’ με τον Σβιντέρσκι, ενώ στο 25’ έχασαν πέναλτι με τον Μπίσεσβαρ.