Όλα τα γκολ του ΠΑΟΚ-Ατρόμητος (vids)

O ΠΑΟΚ επικράτησε 5-1 του Ατρόμητου και ανέβηκε μόνος στην κορυφή της Super League. Δείτε όλα τα γκολ από την αναμέτρηση της Τούμπας.

Γιορτές στην κορυφή θα κάνει ο ΠΑΟΚ, ο οποίος νίκησε τον Ατρόμητο με σκορ 5-1 στην Τούμπα, στον τελευταίο αγώνα της 16ης αγωνιστικής της Super League.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» άνοιξε γρήγορα το σκορ με τον Αντελίνο Βιεϊρίνια στο 13′ μετά από εκτέλεση φάουλ με την μπάλα να κοντράρει μάλιστα σε αμυντικό των φιλοξενούμενων, ενώ πριν κλείσει το πρώτο ημίχρονο είχε γίνει ήδη το 3-0.

Στο 34′ και το 41′, ο Σβέριρ Ίνγκασον πέτυχε δύο γκολ, το ένα από κοντά και το άλλο με κεφαλιά εντός περιοχής, «σφραγίζοντας» ουσιαστικά τη νίκη του ΠΑΟΚ. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με τον Κάρολ Σφιντέρσκι να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ σε 4-0 στο 53′, τον Ρόλαντ Ουγκράι να μειώνει προσωρινά στο 56′ και τον Γιόσιπ Μίσιτς να διαμορφώνει στο 83′ το τελικό 5-1.