Παπαγεωργίου: «Είχαμε ομαδική έλλειψη συγκέντρωσης»

Ο αμυντικός του Πανιωνίου, Θανάσης Παπαγεωργίου στάθηκε στην αποψινή κακή εκκίνηση των «κυανέρυθρων» στο ματς, μιλώντας για έλλειψη συγκέντρωσης.

Ο Θανάσης Παπαγεωργίου μίλησε για την ήττα του Πανιωνίου από τον Ολυμπιακό, κάνοντας λόγο για ατομική και ομαδική έλλειψη αυτοσυγκέντρωσης.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Κάναμε πολλά λάθη και σαν να μην μπήκαμε ποτέ στο παιχνίδι στα πρώτα 25 λεπτά. Στο 9’ το σκορ ήταν ήδη στο 3-0 ενώ και τρία λεπτά νωρίτερα είχαμε ήδη δεχθεί δύο γκολ.

Είχαμε έλλειψη συγκέντρωσης ατομικά και ομαδικά κι αυτό το πληρώσαμε σε μια τόσο καυτή έδρα όπως το Γεώργιος Καραϊσκάκης κι απέναντι στους πρωτοπόρους της βαθμολογίας.

Μετά βελτιωθήκαμε αλλά δεν μπορούσαμε να κάνουμε πολλά πράγματα. Στο επόμενο ματς θα είναι μια εντελώς διαφορετική ιστορία καθώς το ματς στο Αγρίνιο που ακολουθεί θα είναι ένας τελικός για εμάς».