Ο Μπαράλες αφιέρωσε το γκολ στον Ινγκλέσιας (pic)

O Αργεντινός επιθετικός δεν ξέχασε τον συμπαίκτη του και του αφιέρωσε το πρώτο γκολ της ομάδας του επί της Λάρισας,

Ο Αστέρας Τρίπολης πέρασε το εμπόδιο της Λάρισας επικρατώντας στον θεσσαλικό κάμπο με 2-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο ματς, με τον Τζερόνιμο Μπαράλες να φέρνει το ματς στα ίσα.

Ο Αργεντινός επιθετικός ισοφάρισε το ματς στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων στο πρώτο ημίχρονο από τη βούλα.

Τι κάνει ενδιαφέρουσα όμως αυτήν την στιγμή; Η κίνηση του Μπαράλες που δεν ξέχασε τον Ματίας Ιγκλέσιας. Ο επιθετικός του Αστέρα Τρίπολης θέλησε να αφιερώσει το γκολ στον συμπατριώτη του, ο οποίος πρόσφατα υποβλήθηκε σε χειρουργική επέμβαση σηκώνοντας την φανέλα του στον αέρα.