Α1 Γυναικών : ΓΑΣ Καματερού – Άρης Θ. 27-19

Ο ΓΑΣ Καματερού πέτυχε μια ακόμα νίκη στην Α1 Γυναικών, αυτή τη φορά εντός έδρας επί του Άρη Θ..

Ο ΓΑΣ Καματερού υποδέχθηκε τον Άρη Θ. για την 5η αγωνιστική της Α1 Γυναικών κι επικράτησε με 27-19.

Οι γηπεδούχες μπήκαν δυνατά στο ματς και πήραν εξαρχής το προβάδισμα κι ύστερα από δέκα αγωνιστικά λεπτά προηγούνταν με 4-2. Η ομάδα του Μενέλαου Δανήλου δεν έχασαν στιγμή το «πάνω χέρι» στην αναμέτρηση και, μάλιστα, στο ημίχρονο ήταν στο +6 (14-8). Η διαφορά ασφαλείας για τον ΓΑΣ Καματερού όχι μόνο διατηρήθηκε στο δεύτερο μέρος αλλά έφτασε και το +13 (51′). Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 27-19 χάρη στο γκολ της Λούρη (Άρης Θ.) που πέτυχε δέκα γκολ.

Τα πεντάλεπτα: 0-0, 4-2, 7-3, 10-4, 12-7, 14-8 (ημίχρονο) 17-10, 19-12, 23-13, 26-14, 27-16, 27-19.

ΓΑΣΚ (Μενέλαος Δανήλος): Τσικνάκη, Μανιά 5, Ζιώγα, Καζάκη 4, Καραγιάννη, Βασιλειάδου 4, Ζενέλι 2, Ράτσικα, Στασινού, Χριστοπούλου, Ανδρίτσου 5, Συζίνου 3, Νικολάου, Βασιλείου, Σπυροπούλου, Καρελά 4.

ΑΡΗΣ (Ευθύμης Πιπελίδης): Κοπανέλου, Κεσοπούλου, Γιώβη 1, Κούπα, Αθανασοπούλου 1, Βλάχου, Ταϊρίδου, Ράπτη, Ευμορφίδου, Γιαννοπούλου 6, Καγγελάρη, Λούρη 10.

Διαιτητές: Ανταλής- Φωκίτης, Δίλεπτα: 4-3, Πέναλτι: 2/3-3/4