Ντιναμό Τιφλίδας – Ολυμπιακός 6-19: «Έπνιξε» την ομάδα της Γεωργίας

Ο Ολυμπιακός επικράτησε πολύ εύκολα της Ντιναμό Τιφλίδας με 16-9 και έκανε το «δύο στα δύο» στο LEN Champions League.

Ο Ολυμπιακός πέτυχε πολύ εύκολα τη δεύτερή του νίκη σε ισάριθμα ματς στο LEN Champions League μετά την άνετη επικράτησε κόντρα στην Ντιναμό Τιφλίδας με .

Οι «ερυθρόλευκοι» δεν αντιμετώπισαν κάποιο πρόβλημα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και από πολύ νωρίς στο πρώτο δεκάλεπτο απέκτησαν μία διαφορά που έφτασε τα 6 γκολ (0-6). Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-6 αλλά ήρθε αμέσως η απάντηση του Ολυμπιακού με πρωταγωνιστή τον Φουντούλη. Το σκορ μετά από τα δύο πρώτα οχτάλεπτα έφτασε το 3-10 με το εναπομείναντα 16 λεπτά να ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα.

Παρόλο που ο ρυθμός έπεσε στο τρίτο οχτάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι κράτησαν μία σταθερή διαφορά που δεν μπορούσε να αντιστραφεί. Στην τελευταία περίοδο η νίκη των «ερυθρόλευκων» πήρε διαστάσεις θριάμβου με την διαφορά των γκολ να φτάνει μέχρι και τα 13 (6-19), σκορ που έμελλε να ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.