Α1 Ανδρών : ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-8

Το παιχνίδι έγινε ντέρμπι, στο τελευταίο οκτάλεπτο, με τη Βουλιαγμένη να βρίσκει λύση 15" πριν από την εκπνοή του.

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης με γκολ του Αφρουδάκη, 15 δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη της αναμέτρησης, «σφράγισε» την εκτός έδρας νίκη με 8-6 κόντρα στον ΑΝΟ Γλυφάδας για την 8η αγωνιστικής της Α1 Ανδρών.

Η ομάδα Λούδη προηγήθηκε με 4-1 αλλά, στη συνέχεια, ο ΑΝΟ Γλυφάδας επιχείρησε να διεκδικήσει ό,τι καλύτερο μπορούσε από το ματς. Έτσι, στο δεύτερο οκτάλεπτο το +3 για τον ΝΟ Βουλιαγμένης (6-3). Στο δεύτερο μέρος, το παιχνίδι έγινε κλειστό και στην τρίτη περίοδο επετεύχθη μόλις ένα γκολ. Οι παίκτες του Μάζη, όμως, «ξέσπασε» επιθετικά στα τελευταία αγωνιστικά λεπτά και μείωσε σε 7-6, 47″ πριν από το τέλος. Ο Αφρουδάκης, εν τέλει, 32″ αργότερα, «κλείδωσε» τη νίκη για τους φιλοξενούμενους (8-6).

Οκτάλεπτα: 1-4, 2-2, 0-1, 3-1.

ΑΝΟ Γλυφάδας (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς, Τζελάτης 1, Παπανικολάου, Αλεξίου, Παπασηφάκης, Παπαναστασίου 1, Γιαννόπουλος, Ρομπόπουλος, Χατζηγούλας, Αλβέρτης, Φωτόπουλος 2, Σκουμπάκης 2, Σαλτέρης, Λεμπέσης, Δουρίδας.

ΝΟ Βουλιαγμένης (Κώστας Λούδης): Ζερδεβάς, Κοπελιάδης 1, Ξανθόπουλος, Βάσιτς 1, Χρυσοσπάθης 1, Γούβης, Αφρουδάκης 1, Καπετανάκης, Ποντικέας, Καπότσης 4, Γκιουβέτσης, Σολανάκης, Κουρούβανης Δ., Δήμου, Καλογερόπουλος.