Australian Open : Στα προημιτελικά η Βοζνιάκι

Την πρόκριση στα προημιτελικά του Australian Open πήρε η Καρολίν Βοζνιάκι και θα τεθεί αντιμέτωπη με την Κάρλα Σουάρες Ναβάρο.

Η Καρολίν Βοζνιάκι νίκησε εύκολα την Μαγδαλένα Ριμπαρίκοβα με 2-0 σετ και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Australian Open.

Η Βοζνιάκι δεν άφησε περιθώρια στην αντίπαλό και χρειάστηκε μόλις 1 ώρα και 3 λεπτά για να φτάσει στην πρόκριση με 6-3, 6-0.

Η 27χρον Δανέζα , Νο2 στο ταμπλό και στην WTA, είχε κάνει στον β’ γύρο μια από τις μεγαλύτερες ανατροπές της σύγχρονης ιστορίας, όταν έχανε στο τρίτο σετ από την Γιάνα Φετ με με 5-1 γκέιμ και 40-15 στο έβδομο, αλλά το πήρε με 7-5.

Επόμενη αντίπαλος της Βοζνιάκι θα είναι η Ναβάρο, η οποία νίκησε με ανατροπή την Κονταβέιτ με 4-6, 6-4, 8-6, σε έναν αγώνα που κράτησε 2 ώρες και 17 λεπτα.