Η αντίπαλος της Σάκκαρη στον τρίτο γύρο του Indian Wells

Η Μαρία Σάκκαρη πέρασε στον τρίτο γύρο του Indian Wells και έμαθε την αντίπαλο της.

Η Μαρία Σάκκαρη με μια μεστή και κυνική εμφάνιση νίκησε την Σινιάκοβα με 2-0 σετ τα ξημερώματα της Κυριακής και προκρίθηκε στον τρίτο γύρο του Indian Wells.

Το Νο6 της παγκόσμιας κατάταξης δεν έπαιξε σε πολύ υψηλά στάνταρ απόδοσης, όμως εξασφάλισε την πρόκρισή της και στον επόμενο γύρο θα αντιμετωπίσει την Πέτρα Κβίτοβα (Νο31).

Η Τσέχα τενίστρια επιβλήθηκε δύσκολα 2-1 σετ της Σάσνοβιτς (Νο59) και τα κατάφερε έπειτα από 2 ώρες και 32 λεπτά σε ένα από τα καλύτερα φετινά παιχνίδια.

Αξίζει να σημειωθεί πως η αναμέτρηση της Ελληνίδας πρωταθλήτριας με την Κβίτοβα αναμένεται να διεξαχθεί τη Δευτέρα (14/03), δίχως να έχει γίνει ακόμα γνωστή η ώρα έναρξης του ματς