Καστελάνι: «Παίξαμε πολύ καλά και στα δύο παιχνίδια»

Ο Ντάνιελ Καστελάνι μίλησε για την ήττα του Ολυμπιακού από την Αρκάς και τον αποκλεισμό από την ευρωπαϊκή συνέχεια.

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε από την Αρκάς με 3-2 σετ στην Τουρκία και αποκλείστηκε από την ευρωπαϊκή συνέχεια του CEV Cup.

Ο Ντάνιελ Καστελάνι μίλησε για το ματς, τονίζοντας ότι οι Ερυθρόλευκοι έχασαν από μία πολύ καλή ομάδα, αλλά και ότι η ομάδα του έπαιξε καλά και στα δύο παιχνίδια.

Oι δηλώσεις του Ντάνιελ Καστελάνι:

«Ήταν ένα σκληρό ματς και δεν μπορέσαμε να συνεχίσουμε το ευρωπαϊκό μας ταξίδι. Ωστόσο, χάσαμε από μία πολύ-πολύ-πολύ καλή ομάδα, με σπουδαίο υλικό, που παίζει στο υψηλότερο επίπεδο.

Κι όμως, παίξαμε πολύ καλά και στα δύο παιχνίδια. Δεν επιτεθήκαμε πολύ καλά σήμερα, είχαμε ευκαιρίες στην κόντρα επίθεση και δεν τις εκμεταλλευτήκαμε. Μετά το πρώτο σετ, επηρεαστήκαμε και έγινε πιο δύσκολο».