Εύκολα ο Ολυμπιακός, 3-0 την Κηφισιά

Ο Ολυμπιακός έκαμψε σχετικά εύκολα την αντίσταση της Κηφισιάς σε εντός έδρας αγώνα για τη φάση των ομίλων του Λιγκ Καπ καθώς επικράτησε με 3-0 σετ (25-20, 25-20, 28-26). Με οδηγό τον Οϊβάνεν που πέτυχε 19 πόντους και τον Αλεκσίεφ που πρόσθεσε άλλους δέκα σε όλο το ματς, οι «ερυθρόλευκοι» έκαναν το 1-0 σε 24 […]

Ο Ολυμπιακός έκαμψε σχετικά εύκολα την αντίσταση της Κηφισιάς σε εντός έδρας αγώνα για τη φάση των ομίλων του Λιγκ Καπ καθώς επικράτησε με 3-0 σετ (25-20, 25-20, 28-26).

Με οδηγό τον Οϊβάνεν που πέτυχε 19 πόντους και τον Αλεκσίεφ που πρόσθεσε άλλους δέκα σε όλο το ματς, οι «ερυθρόλευκοι» έκαναν το 1-0 σε 24 λεπτά. Οι γηπεδούχοι χρειάστηκαν ένα λεπτό περισσότερο για να διαμορφώσουν το 2-0. Αμφότερα έληξαν 25-20. Στο τρίτο σετ, παρ’ όλα αυτά, η Κηφισιά αποφάσισε να διεκδικήσει ό,τι της αναλογούσε και πίεσε πολύ. Έτσι, λοιπόν, το παιχνίδι έγινε αμφίρροπο αλλά οι παίκτες του Μουνιόθ ήταν ψύχραιμοι στα κρίσιμα σημεία κι έφτασαν στο 3-0 (28-26) και στη νίκη. Από τους φιλοξενούμενους, Ντε Σόουζα και Σαρνέτσκι σημείωσαν από 12 πόντους έκαστος.