Δεσπόζει το ντέρμπι ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός στη Μίκρα

Ο ΠΑΟΚ ανέβηκε στην τρίτη θέση και φιλοξενεί τον αήττητο Ολυμπιακό στη Θεσσαλονίκη. Υποδέχεται τον Αίαντα Ευόσμου ο Παναθηναϊκός.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:

Σάββατο 8 Φεβρουαρίου

Μίκρας 17.30: Π.Α.Ο.Κ. – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

-Την πρώτη του επίσημη εντός έδρας αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό στο γυναικείο βόλεϊ θα δώσει ο ΠΑΟΚ.
-Ο Δικέφαλος του Βορρά ανέβηκε στη τρίτη θέση της βαθμολογίας με 30 βαθμούς.
-Η ομάδα του Μίχαλ Μάσεκ είναι αήττητη στον Β’ γύρο του πρωταθλήματος.
-Πριν την έναρξη του αγώνα θα βραβευτεί η Εύα Χαντάβα, ως η MVP της 12ης αγωνιστικής.
-Ο αγώνας θα μεταδοθεί σε live streaming από το κανάλι του ΠΑΟΚ στο youtube (AC PAOK TV).

-Ο Ολυμπιακός είναι η μοναδική αήττητη ομάδα στο πρωτάθλημα.
-Οι «ερυθρόλευκες» προέρχονται από την πρόκριση στην οκτάδα του Challenge Cup.
-Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου στο Ρέντη ο Ολυμπιακός είχε νικήσει με 3-1 σετ.

Διαιτητές: Γεωργιάδης, Παπακοσμάς, Παρατηρητής: Κάλλης Εμμ., Επόπτες: Σταυρίδης, Παπαδοπούλου Χρ., Γραμματεία: Παπαδοπούλου Σ..

Γ. Γεννηματάς 19.00: Α.Σ.Π. Θέτις – Α.Ο. Μαρκοπούλου

-Η Θέτιδα έχει 25 βαθμούς, 5 λιγότερους από τον τέταρτο στη βαθμολογία Παναθηναϊκό.
-Στο παιχνίδι του Α’ γύρου η Θέτιδα νίκησε στην έδρα του Μαρκόπουλου με 3-1 σετ.

-Το Μαρκόπουλο έχει δύο συνεχόμενες νίκες στον Β’ γύρο.

Διαιτητές: Μουλά Λ., Μιχαήλογλου, Παρατηρητής: Διαμαντόπουλος, Επόπτες: Σταυρόπουλος, Μαυρολαμπάδου, Γραμματεία: Ταλάρου.

Δ.Α.Κ. Νάξου 19.00: Πανναξιακός Α.Ο.Ν. – Α.Ο. Θήρας

-Ο Πανναξιακός βρίσκεται στο κυνήγι της τέταρτης θέσης που οδηγεί στα πλέι οφ. Είναι 5ος με 27 βαθμούς, 3 λιγότερους από τον Παναθηναϊκό.
-Ο αγώνας θα καλυφθεί διαδικτυακά από το επίσημο κανάλι του Πανναξιακού στο youtube (ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ).

-Ο ΑΟ Θήρας προέρχεται από την πρόκριση στα προημιτελικά του Challenge Cup.
-Η ομάδα της Σαντορίνης έχει 38 βαθμούς και είναι έναν βαθμό πίσω από τον Ολυμπιακό και την κορυφή της Volleyleague.
-Στο ματς του πρώτου γύρου ο ΑΟ Θήρας είχε νικήσει με 3-0 σετ.

Διαιτητές: Βουδούρης, Ράντσιου, Παρατηρητής: Πολίτης, Επόπτες: Παπαγιαννόπουλος, Σταθοπούλου, Γραμματεία: Τζακωνιάτου.

Ιλισίων 19.00: Ηλυσιακός Α.Ο. – Γ.Σ. Ηλιούπολης

-Ο Ηλυσιακός έχει 5 βαθμούς και βρίσκεται 11ος στη βαθμολογία.
-Στο παιχνίδι του Α’ γύρου είχε νικήσει στην έδρα της Ηλιούπολης με 3-0 σετ.

-Ο ΓΣ Ηλιούπολης είναι τελευταίος στη βαθμολογία χωρίς πόντο και σετ.

Διαιτητές: Μουλά Ειρ., Μούζουλας, Παρατηρητής: Πέρρος, Επόπτες: Παπαγιαννόπουλος, Σταθοπούλου, Γραμματεία: Πεσίνογλου.

Π. Σαλπέας 20.00: Α.Ο.Φ. Πορφύρας – Α.Σ. Άρης

-Ο Πορφύρας έχει 11 βαθμούς στο πρωτάθλημα, τους οποίους κατέκτησε στον Α’ γύρο του πρωταθλήματος και μετά από 3 αγωνιστικές στον Β’ μετράει ισάριθμες ήττες.

-Δύο σερί ήττες έχει ο Άρης από Μαρκόπουλο και Θέτιδα.
-Στον Α’ γύρο είχε επικρατήσει του Πορφύρα με 3-0 σετ.

Διαιτητές: Μενεσλής, Μάλφας, Παρατηρητής: Ανδρονικίδης, Επόπτες: Ιωάννου Δ., Αλεβετσοβίτης, Γραμματεία: Ηλία.

Αγίου Θωμά 20.00: Παναθηναϊκός Α.Ο. – Α.Π.Σ. Αίας

-Ο Παναθηναϊκός μετά την ήττα του από τον Ολυμπιακό έπεσε στην 4η θέση της βαθμολογίας.
-Στην αναμέτρηση με τον Αίαντα για τον Α’ γύρο οι «πράσινες» πήραν την νίκη στον Εύοσμο με 3-1 σετ.

-Ο Αίας έχει 9 βαθμούς και βρίσκεται στην 10η θέση.

Διαιτητές: Τσίτσικας, Γεωργάκη, Παρατηρητής: Καπάνταης, Επόπτες: Παπαχατζής Ν., Κώτσιας, Γραμματεία: Ακαρέπη.